Endüstriyel Deneyimler

"Çok parlak öğrencilerdi, uyum konusunda da hiç sıkıntı yaşamadılar. Projeleri, sonucu bakımından diğer üniversite projelerinden oldukça başarılıydı."

 "Arkadaşlara, olaylara bakış açımızı anlamak için gösterdikleri açık fikirli yaklaşımları, projenin gereksinimlerimize uygun sonuçlar üretmesi için gösterdikleri işbirliği, bu tür projeleri gerçekleştirme becerimize yaptıkları katkı ve kazandırdıkları yeni bakış açıları için teşekkür ederiz."

 "Ne istediğimizi kısa zamanda algıladılar. Durumun tespiti için fabrika ziyareti gerçekleştirerek uygulamaları ve oluşabilecek sonuçları yerinde gördüler. Belirli aralıklarla ziyarete gelip, doğru soruları sordular. Görüşmeler sırasında daima saygılarını ve sınırlarını korudular. Sunumları gayet profesyoneldi. Çözüm önerileri mantıklı ve yerinde idi. Sonuç olarak iyi bir çalışma yürüttüler."

 "Çalışmaya başladığımız ilk günden beri (öğrencilerin) ödev yapmayı değil, işe yarayan sonuçlar çıkarmayı hedefledikleri çok açıktı. Yapılan tüm sunumlarda farkında olmadan fason bölümünden biz diye bahsetmeleri işi ne kadar sahiplendiklerinin açık göstergesiydi. Hemen mezuniyetlerinin ardından bu grubun iki üyesinin şirketimizde çalışmaya başlaması her iki taraf için de projenin başarısının en önemli göstergesidir."

 "Hem ögrencilik hem de iş hayatım sırasında sistem tasarımı projelerinden çok büyük keyif ve tecrübe çıkaran bir Endüstri Mühendisligi mezunu olarak, dersin okul hayatında ogrenilenlerin gerçek hayata aktarılması açısından çok onemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Öğrencilere faydasının yanında, şirket içinde bu konuda görev ve sorumluluk alan danışmana da, hem üniversite ile iliskiye geçme ve teorik destek alma konusunda, hem de firmada bilgi üreten bir grubu yönetme konusunda cok katkı sağlayıcı olmaktadır. Proje danışmanlığı yapmak yanında, uygun projeyi çıkarma, firma yönetimine kabul ettirme ve proje sırasında üst yonetimin desteğini alma konusunda gayret sarf etme süreçlerini de ayrıntılı bir şekilde yaşayan yeni bir mühendis olarak, bu tarz projelere firmaların daha ciddi gözle bakmaları ve her fırsatta uygun proje çıkarıp üniversitelerle kontaklarını devam ettirmeleri naçizane tavsiyemdir."

 "İnanıyorum ki, bu konuda ortak çalışmaya başlayan bir firma, iyi bir planlama ve iyi bir yönlendirme sonucunda, dışarıdan gelecek bir danışmandan sağlayacağı verim ve girdiden daha fazlasını bu projelerle sağlayabilir."

 "Öğrencilerimiz genç mühendisleri hayata donanımlı bir şekilde hazırladığınızı gördüm. Bu ders bence aldıkları en önemli ders. Teoride öğrenilenleri çalışma hayatına aktarabilmek başarıya giden yolda çok önemli bir parametre... Ben sunuma katıldım, oldukça iyi hazırlanılmış, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum."